דף הבית >> מוסדות לימוד >> מכללת כנרת

מכללת כנרת

מכללת כנרת החלה את דרכה בשנת 1965 כמוסד ללימודים על תיכוניים לתושבי היישובים השוכנים סביב ימת הכנרת ובעמק הירדן. בשנת 2001 זכה המוסד להכרת המועצה להשכלה גבוהה והפך ל"מכללה האקדמית עמק הירדן" ובשנת 2006 שינתה את שמה ל"המכללה האקדמית כנרת". המכללה, השוכנת ממש על שפת ימת הכנרת מהווה סביבת לימודים ירוקה ופסטורלית. הסטודנטים במכללה לרוב שוכרים דירות בקיבוצי העמק, מה שיוצר סביבה סטודנטיאלית חיה ותוססת, על אף המרחק היחסי מן המרכז, כמו גם קשר עם הקהילה המקומית. אחדים מהקיבוצים אף מציעים שירותי כביסה ואף חדר אוכל לסטודנטים, מה שהופך את הלימודים, במיוחד עבור צעירים שזו עבורם הפעם הראשונה שהם חיים לבדם, לנוחים במיוחד.
בתחום החינוך המכללה מציעה תואר ראשון בחינוך (BA) במסלול רב תחומי ובחסות אקדמית של אוניברסיטת בר אילן. הלימודים מתמקדים במגוון נושאים, הן בתחום מנהל החינוך והם בתחום מערכת החינוך, ביניהם:שיפור דרכי הוראה, חינוך בלתי פורמאלי, תכנון תכניות לימוד, אלימות בבתי הספר, חינוך מיוחד, מחשוב בחינוך ועוד.
מועמדים ללימודים נדרשים לעמוד בתנאי הסף הכוללים תעודת בגרות וציון פסיכומטרי מינימאלי. עם זאת, המכללה עושה מאמצים לאפשר גם לסטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה הרשמיים ללמוד ומומלץ לסטודנטים מעוניינים ליצור קשר עם המוסד, גם אם אינם בטוחים לגבי מידת התאמתם.