דף הבית >> מוסדות לימוד >> המכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל, השוכנת בסמוך לכפר סבא, היא אחד המוסדות האקדמיים הוותיקים ביותר בישראל. המכללה הוקמה בעקבות חזונו של ברל כצנלסון להקים בית מדרש לפועלים ולפעילי תנועת העבודה. ברל כצנלסון לא זכה להקים את בית המדרש עליו חלם עקב מותו הפתאומי בשנת 1944, אולם ממשיכי דרכו כבר החלו בהגשמת חזונו ובשנת 1947 הונחה אבן הפינה. פתיחת  בית המדרש נדחתה בשל פרוץ מלחמת העצמאות, ובזמן המלחמה שימשו המבנים כמוצב צבאי של ה"הגנה" ושל צה"ל. עם סיום המלחמה, בשנת 1949, נפתחו סוף סוף שעריו של המוסד שייקרא לימים "המכללה האקדמית בית ברל".
המכללה מציעה תואר ראשון בחינוך הכולל תעודת הוראה (B.E.d), ומאפשרת לסטודנטים להתמחות הן בהוראת החינוך המיוחד והן בהוראת הגיל הרך, וכן מציעה התמחות בהוראת האמנות והקולנוע (B.E.d.F.A). כמו כן מכשירה המכללה אקדמאים השואפים לעבור הסבה להוראה, ואף מציעה תואר שני בחינוך (M.E.d או M.Teach) במגוון תחומים.
מועמדים ללימודים נדרשים לעמוד בתנאי הסף הכוללים תעודת בגרות וציון פסיכומטרי מינימלי וכן נדרשים לעבור ראיון אישי. כמו כן, למכללה מתקבלים אך ורק מועמדים שגילם עשרים ומעלה.המכללה עושה מאמצים לאפשר גם לסטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה הרשמיים ללמוד ומציבה תנאי קבלה מקלים לסטודנטים מבוגרים (מעל גיל שלושים), או לסטודנטים השואפים ללמוד באחד המסלולים המיוחדים. מומלץ לסטודנטים מעוניינים ליצור קשר עם המוסד, גם אם אינם בטוחים לגבי מידת התאמתם.